Інтернет магазин відновлених шин, аксесуарів та запчастин для автомобілів.

0
0.00 ₴

Маркування шин

Підбираючи нові автошини, керуються, перш за все, їх розміром або, точніше, типорозміром. Він наноситься на боковині покришки крупними символами, поєднання яких має наступний вигляд: 185/75 R14 82 S 185 - ширина профілю шини, мм; 75 - висота профілю, указується як процентне відношення до ширини. У нашому випадку висота складає 70% від ширини (175 мм), тобто, 122,5 мм. Часто висоту профілю називають серією. У деяких типорозмірах номер серії відсутній. Наприклад, 185 R14 C 102 Q. Такі шини називають повнопрофільними, а відношення висоти до ширини у такому разі складає 80 % або 82 %. R14 - так званий радіус шини - це діаметр диска на який шину такого розміру потрібно встановлювати. Буква R свідчить про радіального типу покришки.

82 - індекс або коефіцієнт навантаження. Це умовний показник, який вказує на допустиме навантаження на шину в кг. Розшифровка коефіцієнтів, що найбільш часто застосовуються, приведена в таблиці індексів навантаження. Часто, навантаження розшифроване на самій шині: за написом Max Load слідують дві цифри, перша в кг, друга у фунтах.

S- індекс швидкості. Цей показник вказує на максимально допустиму швидкість, при якій виробник гарантує збереження закладених експлуатаційних характеристик шини. Розшифровка приведена в таблиці індексів швидкості.

У деяких типорозмірах є додаткові буквені позначення: 185 R14 C 102 Q, індексом З позначаються так звані "посилені" шини з великим коефіцієнтом навантаження. Зустрічаються й інші позначення, але вкрай рідко. Крім типорозміра на боковині покришки обов'язково вказується найменування фірми-виробника, припустимо, nokian і назва моделі шини, наприклад NRT2.

Окрім вищеперелічених, існують інші позначення, що несуть масу корисної інформації: TUBE TYPE - камерна конструкція. TUBELESS - безкамерная конструкція. Багато сучасних шин мають безкамерну конструкцію. Безкамерна шина володіє серйозними перевагами - перш за все це безпека. (При проколі шини з камерою гострий предмет рве камеру і повітря швидко її покидає, йдучи в атмосферу через отвір в диску. У безкамерній шині сторонній предмет застряє в боковині шини і перешкоджає виходу повітря, а отвір загерметизований при монтажі колеса за рахунок конструкції). Так само перевага безкамерной шини - вона легше. Герметичність безкамерної шини досягається за рахунок високої щільності прелягання внутрішньої частини шини до поверхні обода диска.

TREADWEAR 380 - коефіцієнт зносостійкості, визначається по відношенню до "базової шини", для якої він рівний 100. TRACTION А - коефіцієнт зчеплення, має значения А, В, С. Шини з коефіцієнтом А мають найбільшу величину зчеплення у своєму класі.

TEMPERATURE A - температурний режим, показник що характеризує здатність шини протистояти температурним діям. Він, як і попередній підрозділяється на три категорії А, В і С. Е17 - відповідність до Європейських стандартів. DOT - відповідність до стандартів США. 0205 - дата виготовлення (другий тиждень 2005 року) M+S (бруд і сніг), Winter (зима), Rain (дощ), Water або Aqua (вода), All Season North America (всі сезони Північної Америки) і т.п. - шини, призначені для експлуатації в конкретних умовах.

PLIES: TREAD - склад шару протектора, SIDEWALL - склад шару боковини.

MAX LOAD - максимальне навантаження, кг / англійські фунти.

MAX PRESSURE - максимальний внутрішній тиск в шині, КПа.

ROTATION > - напрям обертання. Шини з направленим малюнком протектора встановлюються строго відповідно до стрілки.

LEFT - шина встановлюється на ліву сторону автомобіля. Річ у тому, що багато сучасних шин мають ассиметричный малюнок протектора. Це зроблено для того, що б збільшити жорсткість тієї частини шини, яка знаходиться на зовнішній стороні радіусу повороту. Проте є шини з ассиметричним малюнком і їх можна ставити на будь-яку сторону. Головний критерій правильності установки ассиметричних шин - наявність написів OUTSIDE ( Side Facing Out) - зовнішня сторона установки INSIDE ( Side Facing Inwards) - внутрішня сторона установки. RIGHT - шина встановлюється на праву сторону автомобіля.

DA (штамп) - незначні виробничі дефекти, що не перешкоджають нормальній експлуатації. TWI D - покажчик індикатора зносу проектора. Сам індикатор є виступом на дні канавки протектора. Коли протектор стирається до рівня цього виступу, шину пора міняти.

MADE IN FINLAND - країна виробник.

Знання цих нескладних позначень допоможе вам досить легко придбати і правильно експлуатувати автошини.