Інтернет магазин відновлених шин, аксесуарів та запчастин для автомобілів.

0
0.00 ₴

Підбір літньої гуми

На порозі весна і саме час задуматися про зміну гуми на вашому авто. Можна їздити і на всесезонній гумі, але варто пам'ятати, що властивість гуми для різних температурних умов різна. Не варто економити на безпеці та правильно обрати літню гуму.

Типорозмір шин

При підборі шин треба керуватися порадами заводу-виробника вашого авто. При цьому особливості стиля та умов керування можуть впливати на підбір характеристик та відрізнятися від стандартних.

Типорозмір - це співвідношення ширини, висоти та діаметра шини. Відповідний типорозмір шини завжди вказується в технічній документації авто. Як правило, для кожної машини допустимі декілька варіантів, але для літньої гуми краще зупинитися на більш широкій гумі.

Перше число у маркуванні- це ширина профілю в мм, друге — це співвідношення висоти до ширини, виражене у відсотках. Тут варто запам'ятати правило: чим нижче показник профілю, тим краще керованість. Але тим вища чутливість до рельєфу. Та висока вірогідність пошкодити диски.

Якщо у вас швидкісний автомобіль та їздите ви переважно по дорогах з гарним, рівним покриттям, то обирайте низько-профільні шини з висотою 55 і менше. Правильно підбирайте диски у цьому випадку.

Висота від 75-80 відсотків говорить проте, що перед вами високо-профільні шини. Шини з висотою від 80% і більше рахуються повно-профільними . Це варіант для позашляховиків та для тих, хто влітку планує їздити по бездоріжжю. Нерівності та грудки будуть зовсім не страшні. А от на рівних асфальтованих дорогах може постраждати керованість на крутих поворотах.

Третя цифра у маркуванні — це монтажний діаметр шини. Він вимірюється у дюймах і має співпадати з монтажним діаметром колесного диску. Особливо це важливо враховувати, якщо шини та диски ви підбираєте окремо.

Малюнок протектора

Малюнок протектора це зовсім не декоративний елемент, а складна система насічок, від якого залежить зчеплення шини з асфальтом. Малюнок може бути симетричним направленим, симетричним ненаправленим та асиметричним. Універсальний варіант - симетричний ненаправлений малюнок. Як правило, такий малюнок мають бюджетні шини. Робочі характеристики шини з такими протектором не залежить від направлення обертання колеса та особливостей умов роботи.

З такими шинами ви зможете при потребі міняти шини місцями. Така гума рахується класичною та підходить для використання по місту, так і по трасі. Але з нею потрібно дотримуватися помірного швидкісного режиму.

Симетричний направлений малюнок протектора сприяє максимально швидкому виводу води із плями контакту. Такі шини підходять для їзди на мокрому асфальті, забезпечуючи максимальне зчеплення з дорогою. Шини з таким малюнком також встановлюють на швидкісні авто. Це гарний варіант для любителів швидкості та для їзди у сиру погоду.

Важливо правильно встановити покришки з таким малюнком — строго у напрямку обертання. Інакше на мокрому асфальті такі шини будуть небезпечні. Стрілка на боковині вказує на направлення.

Асиметричний малюнок протектора має гарні властивості як у дощ, так і у суху погоду. Він універсальний. Такі покришки встановлюють і на сімейні седани, і на швидкісні авто. Завдяки тому, що на зовнішній стороні один малюнок, а на внутрішній — інший, такі шини дають максимальну стійкість при маневрі. Але з установкою треба бути ще більш пильним. Такі шини для простоти установки маркують мітками “Inside” (внутрішня сторона) і “Outside” (зовнішня сторона шини).

Глибина протектора також впливає на керованість та зчеплення з дорогою. Чим він глибший, тим краща керованість у поганих погодних умовах.

Індекс швидкості

Індекс швидкості показує максимальну швидкість, яку дозволено розвивати на таких шинах. Позначається латинськими літерами. Кожній з них відповідає певний показник. Наприклад , індекс швидкості Н відповідає максимальній швидкості у 210 км/год. Якщо ваша машина здатна розвивати швидкість до 270 км/год, вам підійдуть шини з індексом W.

Показники за індексом швидкості

J120 км/год
L120 км/год
N140 км/год
R170 км/год
S180 км/год
H210 км/год
W270 км/год
ZБільше 300 км/год

Індекс навантаження

Це умовне позначення граничного навантаження, яку може витримати шина при русі на максимальній швидкості. Цій цифрі відповідає максимальна вага, який приходиться на 1 колесо автомобіля разом з вантажем, пасажирами і водієм. Наприклад, індексу 68 відповідає вага 315 кг.

Якщо вам приходиться возити важкі вантажі і у вас завжди багато пасажирів, і при цьому ваш автомобіль може розвивати високу швидкість, вам підійдуть шини з високим індексом навантаження. Більш детально з індексами навантаження можна ознайомитися з наступної таблички.

Індекси навантаження

60250 кг
65290 кг
70335 кг
75387 кг
80450 кг
85512 кг
90600 кг
95690 кг

Конструкція шини

За конструкцією каркасу шини можуть бути радіальними та діагональними. Радіальні рахуються більш популярними. Діагональні на сьогоднішній день вважаються застарілими. Літера R поряд з діаметром означає що перед вами шина радіальної конструкції.

Радіальні шини підійдуть як власникам легкових, так і позашляхових авто. Вони довговічні та забезпечують кращу керованість транспортним засобом.

У маркуванні деяких шин ви можете побачити літеру С. Від слова “cargo”. Це означає, що перед вами посилені покришки для легкового комерційного транспорту ( легкі вантажівки та фургони). Вони більш важкі, над відміну від звичайних легкових авто, і призначені для перевезення вантажів або великої кількості пасажирів.

Рецепти

Тим, хто полюбляє спокійну та комфортну їзду при помірній швидкості, підійдуть високо-профільні шини з маркуванням від 60%, з індексом швидкості S або R, та з симетрично-ненаправленим або асиметричним малюнком протектора.

Якщо вам часто доводиться їздити в непогоду або ви хочете почуватися більш впевнено на вологому покритті, або якщо ви віддаєте перевагу швидкісним автомобілям, то вибирайте шини з симетричним направленим або з асиметричним малюнком протектора та висотою профілю не більше 55 %. Зверніть увагу і на індекс швидкості. Ідеальним буде W або Z.

Власникам автодорожників слід підбирати спеціальні шини, які підходять для цього виду автомобілів.

Якщо ви власник фургончика або легкої вантажівки, то обирайте покришки для комерційного транспорту, відмічені літерою С.

Пропонуємо вам спробувати якісну відновлену літню гуму Bargum та Targum.

Вибирайте правильну літню гуму, адже від цього залежить безпека вас та ваших пасажирів.